'89 squad

nasze forum

Ogłoszenie

Czekamy z niecierpliwością na nowych forumowiczów

#41 2007-01-15 10:18:42

MotylSoN

Włatca Móch

Re: Śmieszne rzeczy

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]


1 for the money
2 for the cars
3 for the gangstas
4 for the broads

Offline

 

#42 2007-01-15 11:08:19

Baton

Użytkownik

Re: Śmieszne rzeczy

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]

Ostatnio edytowany przez Baton (2007-01-15 11:09:52)

Offline

 

#43 2007-01-15 12:41:16

Adu MH

Ojciec Prorok

Re: Śmieszne rzeczy

Bo okładki są przesiąknięte złem. Mnie odrzuca profanacja krzyża na okładkach i inne "śmieszne" rysuneczki. Jeśli ktoś jak np. Slayer są przeciwni religijnym organizacjom i uważają, że ona omamia ludzi, to czemu umieszczają na okładce nowej płyty Jezusa Chrystusa bez rąk?? Dla mnie to jest obraza i może dlatego nigdy nie przekonam się do nich...


Old man, dead hand
If only their insanity
The lie feeds off their greed                  Machine Head - "Old"
Jesus wept...

Offline

 

#44 2007-01-15 12:50:01

Baton

Użytkownik

Re: Śmieszne rzeczy

Eh bo to jest taki symbol, demonstracja ich poglądów. Większość okładek nie ma znaczenia dosłownego (tzn. Arayi i reszcie nie chodzi o to, żeby odciąć Chrystusowi ręce), tylko ukryte. Tak samo z tekstami. Np. Virgin Snatch - In the Name of Blood - Zielony śpiewa "Crime is the name of God" nie chodzi mu o to że Bóg jest zbrodnią, tylko że zbrodnia rządzi światem.
Chociaż np. moim zdaniem okładka "As Rapture Comes" jest dość śmieszna, ale możemy się tylko domyślać co symbolizuje, to wie tylko zespół i ten, który ją zaprojektował.

Offline

 

#45 2007-01-15 12:56:15

Adu MH

Ojciec Prorok

Re: Śmieszne rzeczy

To mogliby chociaż mieć na okładce płonący kościół... mógłby symbolizować ludzką organizację, a umieszczając Chrystusa na okładce wyrazili się... zbyt dosadnie?? Ja takiego czegoś nie kupuje i brzydzę się tym. A Grave ma przynajmniej na okładce człowieka a nie Chrystusa, a chociaż wiadomo co symbolizuje, nie jest to tak dosłowne jak bezręki Jezus z Matką Boską w tle...


Old man, dead hand
If only their insanity
The lie feeds off their greed                  Machine Head - "Old"
Jesus wept...

Offline

 

#46 2007-01-15 13:05:13

Lech

Użytkownik

Re: Śmieszne rzeczy

Chrystus bez rąk metaforą? Czego? Ludzie, nie dobijajcie mnie. Gdyby nie byli satanistami nie zaprojektowali by takiej okładki, nie umieściliby na niej Chrystusa, wysililiby się na coś bardziej inteligentnego i w lepszym smaku etc.

Ostatnio edytowany przez Lech (2007-01-15 13:06:24)


Patience won't mend the broken Promise of something greater
The cables wrapped around our throat, tonight pitch red cast over
Senses adrift, I lay me down Plague wraps it's arms around me
Misery Signals - "The Failsafe"

Offline

 

#47 2007-01-15 13:05:36

Baton

Użytkownik

Re: Śmieszne rzeczy

Płonący kościół jest raczej zbyt banalnym i zużytym symbolem. Ale popatrz na to tak: ty wierzysz w Boga i dla ciebie to jest profanacja, ale dla ludzi ze Slayera i innych niewierzących, to jest po prostu obrazek, symbol. Ja zinterpretował bym to tak, że Jezus jest symbolem zasad chrześcijańskich ustanowionych kiedy powstała ta religia, a teraz w Kościele mało kto przestrzega ich i te zasady są bez wpływu na to co się dzieje w tej istytucji i na świecie (odcięte ręce). Oczywiście to tylko moja interpretacja i nie musi być ona właściwa.
Poza tym Slayer od dawna słynie z takich okładek i antyreligijnego przesłania.
Atu - Slayer satanistami? Heh dobre ;]

Offline

 

#48 2007-01-15 13:13:52

Lech

Użytkownik

Re: Śmieszne rzeczy

Może rzeczywiście sataniści to złe słowo. Bardziej adekwatne to bluźniercy. Poza tym nie wiem czy wiesz Baton, ale Araya na pierwszej płycie powiedział, że jest antychrystem. Teraz ludzie ze Slayera zarzekają się żę nie są satanistami. Więc jak jest z nimi? Skoro żartują sobie z takich spraw, to tak naprawdę w dupie mają religię, jakieś przesłania, itp. Nie wiem jak Ty, ale według mnie ich ostatnia okładka i ogólnie rzecz  biorąc teksty, np. o ludobójstwie to tylko manifest braku głębi w muzyce. Prawda, zrobili dla muzyki wiele, ale ja kompletnie nie toleruję ich poglądów, propagowanych i powielanych przez setki zespołów przed nimi i po nich.


Patience won't mend the broken Promise of something greater
The cables wrapped around our throat, tonight pitch red cast over
Senses adrift, I lay me down Plague wraps it's arms around me
Misery Signals - "The Failsafe"

Offline

 

#49 2007-01-15 13:21:53

KoZaK

Śp. Brat Zakonu Marii...

Re: Śmieszne rzeczy


W SEPATACJI Z WŁASNYM                                  GDYBYM NIE BYŁ PASYWNY
MARNYM POCZUCIEM BEZPIECZEŃSTWA             NIE TYLKO BYM BLUŹNIŁ
POKłADY MEJ ODRAZY                                        GDYBYM NIE BYŁ TAKIM TCHÓRZEM
ZBIERAŁY SIĘ OD DZIECKA...                             DAWNO BYM TO ROZKURWIŁ...

Offline

 

#50 2007-01-15 13:23:19

Baton

Użytkownik

Re: Śmieszne rzeczy

Bluźniercy - tak jak już mówiłem, dla ciebie to bluźnierstwo, dla mnie tylko symbol. Na pierwszej płycie tzn. w tekstach płyty, czy w wywiadzie? Jeśli w tekstach to musiałbym przeczytać cały tekst, żeby się wypowiedzieć, bo wydaje mi się że wyrwałeś z kontekstu jedno zdanie. A oni nie mają w dupie religii, nienawidzą jej zorganizowanych form. Poza tym jeśli ktoś nie wierzy w Boga, to znaczy, że nie ma nic do przekazania i może śpiewać tylko "o szatanie o szatanie, zabijmy jezusa tralala"? Dziwne podejście. Brak głębi mówisz, a próbowałeś szukać innego niż dosłowne znaczenia ich tekstów? Ja toleruję ich poglądy i po części się z nimi zgadzam. Z resztą nie obchodzi mnie zbytnio ideologia i teksty dopóki muzyka jest dobra.A moim zdaniem tematyka i poglądy to nie jest powód by zamykać się na jakiś zespół czy nawet gatunek muzyki. Poza tym jako polonista powienieneś spróbować zinterpretować ich teksty chociaż

Offline

 

#51 2007-01-15 13:23:21

Adu MH

Ojciec Prorok

Re: Śmieszne rzeczy

Lech napisał:

Może rzeczywiście sataniści to złe słowo. Bardziej adekwatne to bluźniercy. Poza tym nie wiem czy wiesz Baton, ale Araya na pierwszej płycie powiedział, że jest antychrystem. Teraz ludzie ze Slayera zarzekają się żę nie są satanistami. Więc jak jest z nimi? Skoro żartują sobie z takich spraw, to tak naprawdę w dupie mają religię, jakieś przesłania, itp. Nie wiem jak Ty, ale według mnie ich ostatnia okładka i ogólnie rzecz  biorąc teksty, np. o ludobójstwie to tylko manifest braku głębi w muzyce. Prawda, zrobili dla muzyki wiele, ale ja kompletnie nie toleruję ich poglądów, propagowanych i powielanych przez setki zespołów przed nimi i po nich.

Dość offtopa w tym dziale...


Old man, dead hand
If only their insanity
The lie feeds off their greed                  Machine Head - "Old"
Jesus wept...

Offline

 

#52 2007-01-15 23:10:35

Adu MH

Ojciec Prorok

Re: Śmieszne rzeczy

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]


Old man, dead hand
If only their insanity
The lie feeds off their greed                  Machine Head - "Old"
Jesus wept...

Offline

 

#53 2007-01-16 17:09:58

MotylSoN

Włatca Móch

Re: Śmieszne rzeczy

<lol> mega rzeźniczy zul i nawet nie czuje jak rymuje


1 for the money
2 for the cars
3 for the gangstas
4 for the broads

Offline

 

#54 2007-01-16 17:11:33

MotylSoN

Włatca Móch

Re: Śmieszne rzeczy

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]


1 for the money
2 for the cars
3 for the gangstas
4 for the broads

Offline

 

#55 2007-01-16 17:13:51

MotylSoN

Włatca Móch

Re: Śmieszne rzeczy

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]


1 for the money
2 for the cars
3 for the gangstas
4 for the broads

Offline

 

#56 2007-01-16 17:20:28

MotylSoN

Włatca Móch

Re: Śmieszne rzeczy

http://www.smog.pl/wideo/6887/glab_do_szescianu/   <lol> mega bystra kobieta:pp to dlatego sa stacje z obsługa <lol> nie które siebie nie radzą


1 for the money
2 for the cars
3 for the gangstas
4 for the broads

Offline

 

#57 2007-01-16 23:10:37

Adu MH

Ojciec Prorok

Re: Śmieszne rzeczy

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]


Old man, dead hand
If only their insanity
The lie feeds off their greed                  Machine Head - "Old"
Jesus wept...

Offline

 

#58 2007-01-16 23:15:23

Adu MH

Ojciec Prorok

Re: Śmieszne rzeczy

http://www.smog.pl/wideo/6926/tego_wido … nca_zycia/


Obejrzyjcie to, a zwątpicie w dobry smak :/:/:/


Old man, dead hand
If only their insanity
The lie feeds off their greed                  Machine Head - "Old"
Jesus wept...

Offline

 

#59 2007-01-16 23:21:35

Homik

Administrator

Re: Śmieszne rzeczy

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]


http://www.liga.legendyheroes.webd.pl/download/inne/publiczne/offtop.gif

Offline

 

#60 2007-01-17 23:52:55

Adu MH

Ojciec Prorok

Re: Śmieszne rzeczy

http://www.youtube.com/watch?v=LH7vrLlDZ6U

Może już po świętach, ale i tak chcę to umieścić bo się od razu tak nastrojowo robi


Old man, dead hand
If only their insanity
The lie feeds off their greed                  Machine Head - "Old"
Jesus wept...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ufo.pun.pl www.vbc.pun.pl www.utpbiotechnologia2010.pun.pl www.clannara.pun.pl www.nawiedzone.pun.pl